neljapäev, 23. märts 2017

Loodusnädal koolis 13.-17.märts

Enne kevadvaheaega nädal kulus koolis  projektile: Märka kevade ärkamist!

Alustasime juba  nädal varem, kui saime kuulata 12.klassi õpilase Elo tundi, kes rääkis mõlemale 1.klassile kliima muutustest ja millest need  võivad  tingitud olla.
Meie ülesandeks  sai kliima muutuste kohta  teha klassi ühisplakat. Töötasime rühmades ja pärast kleepisime kõikide rühmade tööd ühele plakatile. Nagu näha on kõige rohkem tuntud muret selle pärast, et jääkarud ja hülged jäävad oma elupaikadest ilma.

                                                        1. b klass 
 1. a klass

Nädal lõppes reedel  ülekoolilise  loodusmatkaga Alatskivi  matkarajal. Ilm küll meie matka ei soosinud, aga kõik tegid vapralt kaasa ja jõudsid rahulolevaina kooli tagasi- ees ootamas ju mõnus vaheajanädal.

                                                     Nagu matkal ikka tuli kaardi järgi läbida erinevaid punkte ja täita  punktides erinevaid ülesandeid. Raja algusosa-kollane aken.

                                   Üle silla liikudes saime jälgida graatsilist luigepaari.                                           
Selles punktis pidime hästi rõõmsalt ühispilti tehes hõiskama....
aga ju vihm on osa rõõmu minema uhunud.


Kas pajutibusid on juba näha?

Sillal tuli meil määrata jõevoolukiirus umbkaudu-viskasime oksakese vette ja kui kaugele ta sekundi jooksul ujub- võib-olla pool meetrit......

         Rähni kahjustatud puu.
                              Oleme jõudnud kohaliku loodustähise juurde, kus kostitati meid ka sooja magusa teega.


 Oleme jõudnud tammealleeni, mis lõpeb väikese puhkepeatusega, kus oli ülesandeks laulda kevadlaule.  Pärast vaheaega tunnustati kõiki, kes sellel   matkal kenasti vastu pidasid-loomulikult kõik pidasid ja jõudsid kooli tagasi, läbimärjast olekust hoolimata.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar