Teisipäev, 6. veebruar 2018

Külastame ERM-i ja Tagurpidi Maja

 Pärast tänahommikust kogunemist, kus ka meie klass esines, sõitsid  mõlemad 2.klassid kohe Tartusse õppekäigule. Külastasime ERM-i rahvariiete näitust. Eesmärk oli tutvuda erinevate eesti rahvariietega, kuna hakkame ise rahvariietes inimesi joonistama, et kaunistada vabariigi aastapäevaks koolimaja. Lastele pakkus rahvariiete näitus huvi, nad küsisid palju ja giid ütles, et ta veetis näitusel tavalisest rohkem aega. 
 Meie giid tutvustab meile majaplaani, saime teada, et ERM-i maja  võtab enda alla samasuure ala, kui  3 jalgpalliväljakut.
                                ERM-i maja valmistub Eesti Vabariigi 100.sünnipäeva puhul presidendi vastuvõtu ürituseks.
                                     Otsisime üles kodukandi ja suur oli äratundmisrõõm, kui Peipsi ja  peipsiaäärne kant kenasti üles leiti.
                            Rahvariiete näitus oli jaotatud 4-aastaja järgi.


 Seejärel suundusime õpituppa, kus saime pannilabidatele lemmikmustrit- või triipu kaunistuseks teha.                              Kui labidad vildikatega ära saab kaunistatud, siis tuleb neid kodus  tavalise toiduõliga üle võõbata, et saaks neid  söögitegemisel kasutada.
                               

                              Lõpetuseks külastasime veel  "Uurali kaja" näitust.
Kuna  seegi näitus pakub palju põnevat avastamist, siis ilma giidi selgitusteta, kipub põnevus pea segamini ajama. Teinekord oleme targemad ja võtame endale asjatundjast giidi ikka juurde.
                                                       Puhkehetk Uurali jõel.


Tagurpidi maja oli kahtlemata selle päeva oodatuim sündmus, aga võib-olla ka väike pettumus, sest seal sees eriti kaua olla ei jaksa, kuidagi kõigutab ja keerutab kahtlaselt või mis seda õieti tekitab, aga vastu maad surub igal juhul küll.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.